internet

Pod tym ciekawym hasłem kryją się wszelkie metody, mające na celu podniesienie pozycji strony w rankingach wyszukiwarek. Niestety nie ma jednego uniwersalnego i najlepszego sposobu, który skutkowałby w każdej wyszukiwarce, aby promocja stron była doskonała. Wiedza ta jest bardzo obszerna, a  pozycjonowanie stron tak czasochłonne, że za profesjonalną usługę tego typu trzeba zapłacić naprawdę dość duże pieniądze. Jest kilka podstawowych zasady, które mogą w tym pomóc:są to znaczniki META (<meta name=”Keywords” content=”słowa kluczowe” />).

Dla prawie wszytskich wyszukiwarek ten znacznik ma kluczowe znaczenie (w końcu nawet tak się nazywa – słowa kluczowe.Dość proste jest określenie własnego słowa kluczowego: wyobraź sobie, że zapomniałeś adresu swojej strony (wiem, że to mało prawdopodobne. Teraz pomyśl chwilę, jakie synonimy jak najlepiej opisujące tematykę strony wpisałbyś w wyszukiwarce, aby odnaleźć „zgubę”, a potem wpisz je w powyższym znaczniku. Oczywiście chodzi tutaj właśnie o słowa kluczowe, które pozwolą odnaleźć stronę nie tylko Tobie, ale przede wszystkim innym czytelnikom, którzy mogą nie posiadać pewnej specyficznej i szczegółowej wiedzy na jej temat, którą Ty posiadasz, jako jej autor. W tym celu najlepiej poprosić znajomych lub nawet użytkowników jakiegoś forum dyskusyjnego o sugestie. Należy pamiętać, że słowa kluczowe nie mogą być oderwane od właściwej treści strony, bo może to zostać uznane za spam.

Główną rolę odgrywają przede wszytskim słowa kluczowe na stronie głównej, ale nie należy ich pomijać na pozostałych stronach, bo stanowią one dodatkową szansę na nowe odwiedziny serwisu. Na każdej podstronie wyrazy kluczowe powinny być nieco inne- odpowiednie do treści, która się tam znajduje. Nie należy jednak zbyt często powtarzać jednakowych słów kluczowych na tej samej stronie, bo większość wyszukiwarek uznaje to za oszustw i efekt jest odwrotny niż efekt oczekiwanego – niższa pozycja w rankingu. Długość tego znacznika to 75 do 1024 znaków (należy się trzymać w tych granicach), wlicza się także spacje i znaki interpunkcyjne, a nie tylko litery.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *