internet

Chcąc w zupełności wykorzystać cały potencjał jaki daje reklama internetowa nie wystarczy samo zrobienie i posiadanie ładnie zrobionej strony internetowej. Takich stron piętrzących i wciąż zalegających w rankingu wyszukiwań na przegranych pozycjach są miliardy. Projektowanie i zakładanie stron oraz ich pozycjonowanie to trzy zupełnie odrębne ale ściśle zazębiające się ze sobą dziedziny. Pozycjonowanie jest jednym z trudnych do zrobienia mechanizmów promocji stron. Jego efekty polegają na utrzymywaniu strony www na pierwszych wręcz czołowych pozycjach w rankingu wyszukiwań.

W tych warunkach konkurencyjnych pozycjonowanie stron jest procesem ciągle wymagający stałego zaangażowania i wkładu  w utrzymanie wysokiej pozycji strony. Jest to proces bardzo czasochłonny ale mogący przyczynić się do wzrostu popularności Państwa ofertą o średnio od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu procent. W około od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu przypadków klienci trafiają na strony www właśnie poprzez popularne wyszukiwarki i to właśnie dlatego pozycjonowanie jest jedną z najskuteczniejszych, aczkolwiek nie jest jedyna i wystarczającą formą wystarczającą by promocja stron internetowych. Duża część poszukujących i potencjalnych klientów ogranicza się do pierwszej strony wyników wpisanych w wyszukiwarce, mało kto zagląda dalej, najczęściej do, góra trzeciej ze stron.

Dlatego pozycjonowanie strony zwiększa prawdopodobieństwo, że potencjalny klient wybierze właśnie tą pierwszą z spośród kilku tysięcy lub milionów znalezionych przez wyszukiwarki. Czym wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania przyczynia się, że więcej osób będzie mogło zobaczyć, przeczytać i dokładnie zapoznać się z zawartą na niej ofertą. Celem promocji www jest doprowadzenie do takiego etapu, że będzie na niej jak największa liczby wizyt. Dlatego, iż liczba klientów poszukujących dla nich samych odpowiedniego towaru lub usługi jest znacznie ograniczona. Właśnie dzięki ich promocji pozyskujemy ich dzięki kosztem naszych konkurentów.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *